Press "Enter" to skip to content

Publikacje:

Gdzie szukać wozu paszowego w podlaskim?

Damian Bilski 0

Jakiś czas temu w naszej rodzinie zdarzyło się nieszczęście. Podczas burzy, w stodołę mojego brata uderzył piorun. Spaliło się prawie wszystko. Brat i bratowa żyjąc tylko ze swojego gospodarstwa stracili możliwość pracy na roli i utrzymania rodziny. Postanowiliśmy im pomóc, zrzucić się i kupić część maszyn niezbędnych do funkcjonowania gospodarstwa.

Dzięki paszowozom praca na roli jest łatwiejsza

wozy paszowe podlaskieZwierzętom nic się nie stało. Trzeba je było karmić, więc podstawa to działający wóz paszowy. Ciągnik na szczęście nie ucierpiał. Poprosiłem żonę by sprawdziła ile taki paszowóz kosztuje i czy jest to na miarę naszych możliwości. Usiedliśmy razem przed komputerem, a żona wystukała „wozy paszowe podlaskie„. Pierwszy dylemat to czy paszowóz miał być nowy czy używany, kolejny: to czy bierzemy na raty czy za gotówkę. Rozpiętość cenowa paszowozów jest bardzo duża. Żeby nie stawiać brata w kłopotliwej sytuacji i nie pytać go, bo z pewnością – dumny – odmówiłby pomocy, postanowiliśmy wybrać nowy paszowóz, ze średniej półki. Nie najtańszy i nie najdroższy. Tak zrobiłby brat. Sprawdziliśmy adres sklepu rolniczego na stronie internetowej, skonsultowaliśmy się z resztą rodziny i pojechaliśmy obejrzeć i zapewne kupić sprzęt. Gdy brat zobaczył nowy wóz paszowy, pojawiły się łzy w jego oczach i oczywiście zapewniał, że wszystkich nas spłaci. Zaraz potem pobiegł dokarmić owce, bo od kilku godzin latał z wiadrami by to zrobić. Co prawda kiedyś rolnicy tylko w ten sposób sobie radzili i było wszystko w porządku, ale postęp jednak bardzo mocno ułatwia życie i pracę , również na roli.

To takie sytuacje jak ta pokazują kto naprawdę dla nas się liczy. Jestem dumny ze swojej rodziny, że potrafiła podjąć wspólne działanie na korzyść brata i bratowej. To są prawdziwe wartości liczące się w życiu.