Press "Enter" to skip to content

Publikacje:

Jak wybrać gilotynę do firmy?

Paweł Janicki 0

Nierzadko potrzebujemy w pracy ostrego narzędzia do cięcia papieru lub innych materiałów. Jak wybrać odpowiedni sprzęt? Czym się sugerować? Jak kształtują się ceny i od czego one zależą?

Ostre cięcie gilotyną

gilotyny perfecta do papieruProfesjonalne obcinarki do papieru są wykorzystywane przede wszystkim w pracach biurowych i w drukarniach. Nie bez znaczenia jest rozmiar takiego urządzenia, bo wpływa on na format kartki, jaką mamy przyciąć. Odpowiedni dobór gilotyny zależy też od ostrza. Źle zamontowane, może znacznie wpłynąć na jakość wykonywanej pracy. Przy zakupie profesjonalnego sprzętu problem ten nie występuję. W drukarniach, dobór odpowiedniego urządzenia jest bardzo kluczowy. Gilotyny perfecta do papieru charakteryzują się niezawodnością i są sprawdzoną marką. W zależności od modelu, mogą zajmować się przycinaniem różnej wielkości arkuszy, a także znaczną ilość kartek. Ile kosztują gilotyny? W zależności od modelu, możemy liczyć się z różnymi kosztami. Jeśli szukamy sprzętu do prostych czynności biurowych, to wydamy na niego maksymalnie kilkadziesiąt złotych. Kiedy naszym celem jest profesjonalny sprzęt, to koszty mogą wynieść nawet kilka tysięcy. Jak wybrać konkretny model do naszych potrzeb? Przede wszystkim, powinniśmy zorientować się, jakie są nasze potrzeby. Inaczej będą wyglądały wymagania małej drukarni ulotek, a inaczej szeroko wyspecjalizowanej firmy. Oczywiście, można też zakupić używany sprzęt, jednak trzeba się liczyć z możliwym kosztami konserwacyjnymi, gdyż maszyny w tej branży bywają mocno wyeksploatowane.

Zarówno w prostych gilotynach, jak i tych przeznaczonych do masowego krojenia, najważniejsze jest ostrze. Odpowiednie dobrane pozwalają na rzetelne wykonywanie pracy. Ważne jest ostrzenie i poprawna konserwacja. Jak o każdy sprzęt, o ten też należy dbać.