Press "Enter" to skip to content

Publikacje:

Jak wybrać wyprawkę niemowlęcą

Marcin Arlecki 0

Oczekiwanie na przyjście na świat dziecka to piękne chwile. Czasem mamy jednak pewne obawy. Zastanawiamy się, czy wszystko jest przygotowane, czy o niczym nie zapomnieliśmy. Warto przeanalizować kwestię zakupu wyprawki niemowlęcej. Trzeba kupić nie tylko ubranka, ale też kocyk, pościel do łóżeczka i wiele innych rzeczy. Elementy garderoby należy wyprać i dokładnie wypłukać. Następnie warto je wyprasować.

Jakie ubrania dziecko będzie potrzebowało

Body na ramiączkachNoworodek potrzebuje ubrań, które są dopasowane do panującej pogody. Pora roku będzie zatem kluczowa w zakresie przygotowania wyprawki. Inne rzeczy ubieramy bowiem zimą, a inną w okresach, gdy panują wyższe temperatury. Są jednak pewne elementy niezbędne, które przydadzą się w każdej porze roku. Mowa tu między innymi o: body na ramiączkach, body z długim rękawem, a także pajacykach i śpioszkach. Body, które mają ramiączka są bardzo praktyczne, gdyż można je używać samodzielnie, a także można założyć na nie bluzeczkę. Sprawdzają się zatem zarówno podczas snu, jak i na spacerze. Oczywiście w zależności od pogody i sytuacji należy dobrać pozostałe elementy garderoby. Niemowlę musi być odpowiednio ubrane. Organizm maluszka jest bardzo delikatny i nie można narazić go na jakikolwiek dyskomfort. Pamiętać jednak należy, że groźne będzie nie tylko to, że maluszek zmarznie. Również przegrzanie może mieć negatywne konsekwencje.

Noworodek powinien być ubierany w body, pajacyki, śpioszki wysokiej jakości. Mowa tu przede wszystkim o dobrych materiałach, a także solidnym wykonaniu ubrań. Idealnie będzie, jeśli będą posiadały odpowiednie atesty i certyfikaty. Ubranka dla noworodka muszą być miłe w dotyku i delikatne. Pamiętaj, aby prać je w proszkach i płynach przeznaczonych dla małych dzieci. Ubranka warto także prasować przed założeniem maluszkowi.