Press "Enter" to skip to content

Publikacje:

Odciągi w roli zabezpieczającej

Dominika Ślęczak 0

Transport przedmiotów o dużych gabarytach jest dość powszechny w dzisiejszych czasach. Używana jest do niego cała masa ciężkiego sprzętu. Niezależnie jaka droga transportu, lądowa, powietrzna, kolejowa, czy morska. Każdą z nich transportujemy przedmioty o duże i ciężkie. Czasami o tak absurdalnie dużej wadze, że wymaga to całej masy zabezpieczeń na drodze.

Odciągi w ciężkim transporcie

Odciągi łańcuchoweNiezależnie co transportujemy, czy są to rzeczy lekkie, czy rzeczy raczej masywne, jeśli istnieje realne ryzyko zagrożenia powinniśmy zawsze zabezpieczyć taki ładunek. Szczególnie tyczy się to transportowanych niezwykle masywnych przedmiotów. Te z kolei w razie wypadku, niewłaściwie zabezpieczone mogą spowodować ogromne szkody i zniszczenia. Nie dość, że zagrażają ludziom to jeszcze infrastrukturze i wszelakim zabudowaniom. Stosuje się ogromną ilość różnorodnych zabezpieczeń by zapobiec takim sytuacjom. W transporcie ciężkim względnie dużą popularnością cieszą się łańcuchy, które oferują duże bezpieczeństwo, ich montaż jest w miarę elastyczny i są przy tym niezwykle wytrzymałe. Jednym z tego typu zabezpieczeń są odciągi łańcuchowe, stosuje się je przy transporcie wielu przedmiotów. Najczęściej możemy je zauważyć przy transporcie chociażby ciężkich pojazdów, które zwykle są przymocowane właśnie to takimi łańcuchowymi przyrządami na krzyż. Zapewniają one dużą swobodę w montażu i sporą wytrzymałość. Zwykle kupując odciąg, spełnia on określony normy i jeśli pochodzi z dobrego źródła to zapewne posłuży nam na dłużej.

Zabezpieczenia tego typu są niezbędne w dzisiejszych czasach, gdyż transporty tego typu stały się niezwykle powszechne i tym samym stwarzają one ogromne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu. Dlatego też są one często regulowane w różnorakich przepisach i powinny spełniać określone normy, a szczególnie w określonym, ciężkim, specjalistycznym transporcie.