Press "Enter" to skip to content

Publikacje:

Praktyczna strona naszej łazienki

Olaf Darek 0

Łazienki w hotelach, pensjonatach i innych miejscach, w których spędzamy czas z dala od własnego domu różnią się od niego paroma istotnymi elementami.

Może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, lub po prostu nie przykłada do tego większej wagi, jednak w miejscach noclegowych stawia się na ekonomiczność. W zdecydowanej większość z nich odnajdziemy kabinę prysznicową, tylko w nielicznych także i wannę. Nie będzie w nich zbyt wiele miejsca do przechowywania, nie będzie oczywiście miejsca na pralkę czy suszarkę. A i jakość wykonanych poszczególnych elementów nie będzie na aż tak wysokim poziomie, oczywiście także i w zależności od standardu miejsca, do którego się udamy.

W naszym własnym domu, urządzając łazienkę, mamy już całkiem spore doświadczenie życiowe i wiemy, czego byśmy chcieli najbardziej. Wiemy, czy bardziej cieszylibyśmy się z wymienionej wcześniej wanny, czy może z prysznica. Wiemy, jak wiele potrzebujemy szafek, by pomieścić wszystkie nasze bardziej lub mniej potrzebne rzeczy, wiemy czy ewentualną pralkę chcemy mieć w łazience właśnie, czy może zabudowaną w kuchni, wiemy wreszcie w jakiej kolorystyce czujemy się najlepiej, i jakie blaty łazienkowe będą najodpowiedniejsze.

Ogromne znaczenie ma także to, z ilu członków składa się nasza rodzina, czy ewentualne dzieci są w wieku niemowlęcym czy może szkolnym… No i kolorystyka, odcień fug – taki, by ewentualny kamień z twardej wody nie psuł efektu po każdorazowej kąpieli czy chociażby myciu zębów. Umiejscowienie lustra także jest wielce istotne. Duże optycznie powiększy przestrzeń, jednak jest o wiele trudniejsze w utrzymaniu należytego stanu niż zwykła glazura. A umieszczone nad samym zlewem będzie wymagało mycia właściwie bezustannie.

Bez wątpienia tematów do przemyślenia jest sporo, gdyż wiele można zyskać, nie myśląc już nawet tylko i wyłącznie o oszczędności czasu. Doświadczenie życiowe to coś, na co musimy zapracować sami. Nikt nie powie nam w tym temacie co będzie lepsze. Do niektórych wniosków musimy dojść tylko my.