Press "Enter" to skip to content

Publikacje:

Pułapki wypoczynkowe

Olaf Darek 0

Chyba każdy z nas chociaż raz był kiedyś w danym miejscu poza domem i korzystał z ofert noclegowych w danej miejscowości czy miasteczku.

Nie jest tutaj aż tak istotne, gdzie dany pensjonat czy inna noclegownia się znajdowała. Miejscowość górska, nadmorska, położona w lesie, nad jeziorem czy przy najbardziej ruchliwej szosie – nieważne. Ważne, co sobą reprezentowała. Tak wiele przecież jest miejsc, w których możemy się zatrzymać na jedną bądź kilka noclegów. Większość z nich leży w rękach prywatnych, nie państwowych, stąd i standard świadczonych przez nie usług jest bardzo zróżnicowany. Czasem pod mianem ośrodek wypoczynkowy ukrywa się przepiękny budynek położony na malowniczym terenie, otoczony pięknem przyrody i cudownych widoków.

Czasem. Całkiem często jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Brud. To hasło naczelne, wiodące prym w tego typu miejscach. Niedbałość o czystość w miejscu, w którym przyjmowani są goście to jeden z grzechów głównych. Nie ma większego znaczenia, czy dany ośrodek jest duży, mieszczący nawet kilkaset osób jednocześnie, czy jest raczej jednym z tych skromniejszych, liczących sobie zaledwie kilkanaście pokoi czy domków dla rodzin z dziećmi i innych, większych grup pensjonariuszy. Jak brud, to i pasożyty. Ileż to historii o buszujących po nocach myszach słyszeliśmy? Chyba zbyt wiele.

Zbyt wiele na to, by pozwolić na istnienie tejże ciemnej sfery polskiego i zagranicznego hotelarstwa. Co zrobić, by nie wpaść w tego tupu pułapkę? Być czujnym, nieufnym, dobrze zorientowanym w sytuacji a zwłaszcza w opiniach, które bez problemu odnajdziemy w Internecie, a które dotyczyć będą właśnie wybranego przez nas miejsca. Warto wiedzieć, że jeśli ktoś ma złe doświadczenia z daną kwaterą, niemal na pewno opisze je w Internecie. Tak działa współczesna globalna wioska.

Jednak zła opinia może położyć kłodę na danym ośrodku i zepsuć jego renomę na długi czas. Jest to bez wątpienia zjawisko bardzo korzystne, pamiętając jednak o konkurencji, która lubi podszywać się pod klientów szkalując sztucznie to, jak obiekt widziany jest oczami ludzi w nim przebywających. Trzeba mieć się na baczności, gdyż ostrożności nigdy zbyt wiele.

 Dlatego polecamy hotel żnin – Wasoszwita.pl

Dodaj komentarz